Zdjęcie przedstawiające oprysk mieszkania

Jak przygotować mieszkanie/czynności po zabiegu odpluskwiania​

Przed zabiegiem dezynsekcji mieszkania

 

  1. Pozostawić pościel w poszewkach na łóżku, nie ściągać i nie pakować do worków.
  2. Nie odsuwać mebli, nie zwijać dywanów, nie chować ubrań do worków.
  3. Jeśli kuchnia jest zamykana, to w samej kuchni nic nie musimy robić, jeśli nie jest zamykana, należy schować nieopakowaną żywność do lodówki lub do np. reklamówki.
  4. Akwaria i terraria należy czasowo usunąć z mieszkania. Jeśli jest to niemożliwe, to akwarium trzeba szczelnie zawinąć folią.
  5. Na czas zabiegu z mieszkania trzeba też usunąć zwierzęta.
  6. Zabawki, którymi bawią się dzieci, najlepiej wynieść na balkon lub do łazienki.
  7. Nie ma potrzeby odkurzania czy odrywania listew.

Jak widać nie trzeba, a nawet nie powinno się specjalnie przygotowywać mieszkania do dezynsekcji. Pluskwy bardzo szybko biegają i jeśli poodsuwają Państwo wcześniej meble lub postawią łóżka, zmuszą w ten sposób pluskwy do ucieczki w jakieś zakamarki, zmniejszając skuteczność dezynsekcji pluskiew. Pakując np. poszewki w worki możemy zapakować również pluskwy, szczególnie te małe, trudno zauważalne gołym okiem i przy wypakowywaniu w łazience możemy wytrząsnąć owady na podłogę zanim wrzucimy pranie do pralki.

Po zabiegu usuwania pluskiew

 

  1. Wietrzyć mieszkanie przez ok. pół godziny po usuwaniu pluskiew.
  2. Poszewki ściągnąć do prania, nawlec świeże.
  3. Przetrzeć blaty stołów i jeśli kuchnia nie jest zamykana, to również blaty kuchni oraz spłukać naczynia kuchenne.

Mieszkanie i ubrania po dezynsekcji

 

Zasada jest taka, że tam gdzie następuje kontakt powierzchni traktowanej chemią z gołą skórą, należy albo wymienić materiał, np. poszewki lub zmyć bądź przetrzeć np. wilgotną gąbką z użyciem detergentu.
Jeśli nie możemy umyć danej powierzchni np. małych poduszek, trzeba je przez dwa dni wietrzyć najlepiej na słońcu (promieniowanie UV degraduje większość używanych w dezynsekcji pluskiew preparatów).

Najczęściej zadawane pytania

Czy trzeba wyrzucać meble?

Nie zalecamy wyrzucania mebli przed dezynsekcją. Podczas wynoszenia ich na zewnątrz część owadów może upaść np. na klatce i wrócić do nas za jakiś czas. Jeśli brzydzimy się łóżka lub wersalki, w którym były pluskwy, poczekajmy z ich wyrzuceniem kilka dni od pierwszego zabiegu, żeby zminimalizować ryzyko powrotu.

Czy ozonem można zabić pluskwy?

Ozonem można wykonywać dezynsekcję, ale do tego potrzebne są generatory ozonu o dużo większych wydajnościach niż te, których można bezpiecznie użyć w domach czy warsztatach. W przypadku zwalczania pluskiew, najlepiej postawić na zabieg chemiczny lub wymrażanie.

Ile kosztuje dezynsekcja pluskiew?

Cena zależy od lokalizacji (odpluskwianie w Białymstoku będzie tańsze niż np. w Hajnówce) rodzaju obiektu (mieszkanie w bloku, dom jednorodzinny, hotel), liczby łóżek oraz pokojów. Ceny wahają się od 250 zł do 350 zł za zabieg w mieszkaniu.
Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia konkretnej kwoty.

Cennik odpluskwianie

Domowe metody na pluskwy

Niestety często kończy się eskalacją problemu. Używanie sprejów i rozmaitych ”bomb” z gwarantowaną „skutecznością” to niemal pewne kłopoty w przyszłości. Część może uciec do sąsiadów lub na klatkę schodową, co utrudnia potem skuteczną dezynsekcję pluskiew

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Scroll to Top