Najczęstsze błędy – tego nie rób!

Oto lista najczęstszych błędów, z którymi spotykamy się na co dzień.

 

  1. Wyrzucanie mebli, łóżek przed dezynsekcją pluskiew.
    Z wynoszonych mebli pluskwy mogą spadać na klatce schodowej i wrócić od razu do nas lub zasiedlić mieszkania sąsiadów. Jeśli sąsiedzi nie wykonają poprawnej dezynsekcji pluskwy mogą do nas powrócić w następnych pokoleniach.
  2. Samodzielna walka z pluskwami.
    Niestety często kończy się eskalacją problemu. Większość dostępnych preparatów to pyretroidy  (szczególnie w formie rozmaitych sprejów), działające silnie repelentnie na owady (odstraszająco) w efekcie ginie tylko część pluskiew, reszta ucieka chowając się w różne miejsca w całym mieszkaniu. Efekt jest taki, że zamiast gniazd w sypialni widzimy je na przykład na sufitach w korytarzach. Część może uciec do sąsiadów lub na klatkę schodową, co utrudnia potem skuteczną dezynsekcję pluskiew. Używanie sprejów i rozmaitych ”bomb” z gwarantowaną „skutecznością” to niemal pewne kłopoty w przyszłości.
  3. Używanie ziemi okrzemkowej, korzystanie z metalowych łóżek, działanie parownicą, alkoholem izopropylowym czy octem.
    Te rzeczy działają, ale niestety nie pomogą w odpluskwianiu mieszkania.
    W pierwszych dwóch przypadkach pluskwy wchodzą na sufity po ścianach i z nich dokonują desantu. „Dręczone” natomiast parą czy innymi specyfikami wyniosą się z łóżek w inne, nawet odległe miejsca, gdzie spokojnie zaczekają, aż zapadnie noc, by do nas wrócić.
  4. Używanie lawendy, goździków.
    Na pluskwy nie działają, ale za to przyjemnie pachnie w mieszkaniu.

Najczęściej zadawane pytania

Czy trzeba wyrzucać meble?

Nie zalecamy wyrzucania mebli przed dezynsekcją. Podczas wynoszenia ich na zewnątrz część owadów może upaść np. na klatce i wrócić do nas za jakiś czas. Jeśli brzydzimy się łóżka lub wersalki, w którym były pluskwy, poczekajmy z ich wyrzuceniem kilka dni od pierwszego zabiegu, żeby zminimalizować ryzyko powrotu.

Czy ozonem można zabić pluskwy?

Ozonem można wykonywać dezynsekcję, ale do tego potrzebne są generatory ozonu o dużo większych wydajnościach niż te, których można bezpiecznie użyć w domach czy warsztatach. W przypadku zwalczania pluskiew, najlepiej postawić na zabieg chemiczny lub wymrażanie.

Ile kosztuje odpluskwianie?

Cena zależy od lokalizacji (odpluskwianie w Białymstoku będzie tańsze niż np. w Hajnówce) rodzaju obiektu (mieszkanie w bloku, dom jednorodzinny, hotel), liczby łóżek oraz pokojów. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia konkretnej kwoty.

Cennik odpluskwianie

Domowe metody na pluskwy

Niestety często kończy się eskalacją problemu. Używanie sprejów i rozmaitych ”bomb” z gwarantowaną „skutecznością” to niemal pewne kłopoty w przyszłości. Część może uciec do sąsiadów lub na klatkę schodową, co utrudnia potem skuteczną dezynsekcję pluskiew

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Scroll to Top